"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Cloud Servisini Açıyor!

Sedat | 4 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Cloud adı ile piyasaya giriş yapacak Samsung, bulut hizmetlerinde de zirveyi hedefliyor.

Telefonlarda kullanılabilen pek çok bulut sunucu yer alırken, bu konuda Samsung özel bir seçenek sunacak. Samsung Cloud adı ile oluşturulan bulut sunucu sistemi sayesinde kişiler çok daha ekili bir şekilde Samsung servislerini kullanacak ve özellikle telefon üzerinden yedekleme işlemleri ile birlikte telefon kullanımı da pratik bir hale getirilecek.

Resmen Duyuruldu

Galaxy Unpacked adı ile yeni bir etkinlik düzenleyen Samsung, bu etkinlikte Samsung Cloud tanıtımın da yapmıştı. Böylece Samsung Cloud resmiyet kazanırken, pek çok kişi bu servisin nasıl kullanılacağını merak ediyordu. Özellikle ücretler ile ilgili pek çok soru işareti bulunurken, kullanıcıların ücretsiz bir şekilde bu hizmetten yararlanabileceği ifade edildi. Bu bakımdan ücret vermeden Samsung Cloud kullanılabilecek. Kişilerin ücretsiz versiyonda 5 GB gibi bir alanı olurken, ücretli seçeneklerde daha fazlana alana sahip olmak mümkün.

Google Drive, OneDrive gibi uygulamalar kullanıcılar tarafından tercih edilirken, Samsung marka telefonlarda Samsung Cloud kullanılması teşvik edilecek ve böylece uygulama daha iyi bir şekilde kullanıcılara sunulacak.

Note 7 Kullanıcılarına Hediye!

Samsung Cloud servisi Note 7 alan kişilere hediye olarak sunulurken, Note 7 alan kişilerin 15 GB’lık bir alanı olacağı ve herhangi bir kısıtlama olmadan bu alanın kullanılabileceği belirtildi. Samsung Cloud üzerinden kişiler telefondaki her şeyi yedekleyebilecek. Bu bakımdan rehberden telefondaki ayarlara kadar her şey güvenli ortama aktarılabilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi