"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Galaxy A50 kamerası iPhone 7'yle neredeyse aynı!

Sedat | 4 Temmuz 2019 0 yorum Süre: 2 dakika

Yapılan kamera testlerine göre Samsung Galaxy A50 ile iPhone 7 arasındaki kamera puan farkı dikkat çekti.

Samsung Galaxy A50, DxOMark testinde saygın bir kamera puanı aldı.Samsung Galaxy A50, arkasında üçlü kamera kurulumuna sahip birkaç orta seviye telefonlardan biri ve DxOMark'ın test ve puanlamasına göre, aslında eski amiral telefonlarından bazılarından daha iyi.

Toplam puan 83'tür, bu sayede 2019 standartlarına göre kesinlikle değerli değildir ancak LG G7 ThinQ ile aynıdır ve Nokia 8 Sirocco ve Apple iPhone 7'nin çok çok altıntadır. iPhone 7 daha önce yapılan DxOMark testinde 86 almıştı. Samsung Galaxy A50 ile aralarında sadece 3 puan fark ediyor.

Skoru kırarak, telefon 85 departmanı yöneten fotoğraf bölümünde oldukça başarılı oldu ve 79 ile video için göreceli olarak daha kötüydü. Mükemmel renk üretimi, geniş dinamik aralık, iyi pozlama ve beyaz dengesi önemli güçleriydi. Çok iyi değil, ince detay seviyeleri, düşük ışık odak hızı ve doğruluğunun yanı sıra yeşil ve pembe renk tonları da vardı. Otomatik netleme tutarsızlıkları ve ayrıntı eksikliği nedeniyle video kaydı oldukça düşük bir puan aldı. Aksi takdirde, renk üretimi ve gürültü azaltma oldukça iyiydi.  DxO ekibini de etkiledi. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi