"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Galaxy Note 7 Kullanıcılarına Resmi Uyarıda Bulundu: Eski Veya Yeni Note 7 Telefonlarınızı Kapatın!

Sedat | 11 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, Galaxy Note 7'lerin resmi olarak satışlarını durdurmasının ardından daha kapsamı bir bilgi paylaşımında bulundu.

Galaxy Note 7'de resmen ağzı yanan Samsung, tüm iyileştirme çabalarına rağmen cihazla ilgili patlama ve sıkıntılaın önüne geçememişti. Bundan dolayı isminin zedelenmesine izin vermeyeceğini belirten Samsung, Galaxy Note 7 üretimine son vermişti. 

Peki hala Galaxy Note 7 Kullanan kullanıcıların durumu ne olacak sorularına cevap olarak Samsung açıklamada bulundu. Samsung Electronics, yani genel merkezden gelen bildiriyle resmen değişim ve satışları durduran Samsung, aynı zamanda hem eski, yani nam-ı diğer patlayan Note 7’leri hem de değişimden gelen, yeni Note 7’leri de kapalı konumda kullanmanıza dair uyarı yapıyor.

Yayınlanan Resmi Yazı İse Şu Şekilde:

"ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu ile beraber son günlerde raporlanan vakaları çözüme kavuşturmak adına çalışmalar yürütmekteyiz. Çünkü Samsung kullanıcılarının güvenliği bizim için en önemli şeydir. Bu sebeple Samsung, tüm dünyadaki iş birliği içerisinde olduğumuz tüm operatörlere ve satış kanalları ile beraber satış ve değişim programını bu araştırma süresince durdurma kararı aldık.

Aynı zamanda orijinal Note 7 ve değişimden gelen yeni Note 7’ler ayırt etmeksizin tüm Note 7’lerin kapatılmasını ve ücret iadesi dahil mevcut hukuk yollarına başvurabileceklerini hatırlatırız.”

Burdan anlayacağınız gibi ister eski Note 7 olsun isterse yeni Note 7 olsun, tüm Note 7'lerin kapatılması ve kullanımına son vermesi gerekiyor. Böylelikle Galaxy Note 7'nin ölümü gerçekleşmiş oldu. Bir nevi Note 7 devri şimdilik ortadan kalkıyor. Sizlerde eğer bir Galaxy Note 7'ya sahipseniz cihazınızdan vazgeçip yeni Samsung Galaxy S8'e yönelmeniz gerektiğini düşünüyorum. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi