"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Galaxy Note 8, iFixit'ten Kaç Puan Aldı?

Sedat | 11 Eylül 2017 0 yorum Süre: 3 dakika

Güney Koreli şirketin yeni Note serisi üyesi Samsung Note 8'in kolay tamir edilip edilmediğini inceleyen iFixit, cihaza 10 üzerinden 4 puan verdi. Detaylar haberimizde..

Geçen hafta Galaxy Note 8, JerryRigEverything tarafından yürütülen sıkı dayanıklılık testinden geçtiğini ve bunun bazı önemli sonuçlar doğurdu. Peki Samsung'un en son amiral gemisi ne kadar kolay tamir edilebilir? Ünlü onarım ve tamir rehber web sitesi iFixit, Samsung Galaxy Note 8'i parçalamış ve sonucu ortaya koymuş. Galaxy Note 8, 10 üzerinden 4'lük bir puan aldı.

iFixit, iOpener aracını kullanarak akıllı telefonun arka cam panelini çıkardıktan sonra bir çift standart mobil ekipmanı bulmak için Samsung Galaxy Note 8'i parçaladı. Burada arka tarafa monte edilen parmak izi tarayıcının kablosunun oldukça narin olduğunu tespit etti.

Arka panelin içinde Philips vidaları bulunuyor ve orta çerçeveyi çıkarmak için çıkarılması gerekir. Samsung Galaxy Note 8'in iç bölümleri, önceki Galaxy akıllı telefonlarda pillerin yerleştirilmesinde bir varyasyon olarak yer alan ve çıkarılmayan 3300 mAh'lik bir pili ortama yerleştiriyor.

Bunun dışında akıllı telefonun anakartı ve kamera ayarı iFixit tarafından detaylandırıldı. Anakart, Samsung KLUCG4J1ED-B0C1 64 GB UFS flaş (dahili) depolama birimi, ses amaçlı bir Qualcomm WCD9341 Akıllı ses codec bileşeni ve diğer radyo bağlantı modülleri ile birlikte bir Qualcomm Snapdragon 835 SoC üzerinden katmanlı Samsung K3UH6H60AM-NGCJ 6GB LPDDR4x SDRAM'dan oluşuyor.

Teknoloji ve en-boy oranı bakımından Samsung Galaxy S8 ile tamamen aynı olan ekrana gelince, bu kolayca çıkmadı ve bazı ısı ve açma topları onu karıştırmak için kullanıldı. iFixit, ekranın yerine cam arka panelin ve ekranın da çıkarılmasını gerektirdiğini belirtiyor ve bu paneller her ikisi de kırılgan ve güçlü yapışkanlarla sıkı sıkıya bağlı.

Bazı diğer küçük modüller ve parçalar "bağımsız" olarak kolaylıkla değiştirilebilir, ancak pilin değiştirilmesi, yüksek kalitede tutkal ile sert yapışması nedeniyle ekstra çaba gerektirir. iFixit "Galaxy Note 8'de kullanılan tutkalın kalitesini vurgulayarak ,tüm onarımlar, büyük miktarda yapışkan nedeniyle zor olan cam arka panelini çıkarmayı gerektiriyor " diyor.

Dolayısıyla, genel olarak Galaxy Note 8 tamir edilebilirlik açısından 10 üzerinden 4 puan aldı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi