"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Galaxy S7 Active'in Arkasında!

Sedat | 18 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung Galaxy S7 Active için son günlerde pek çok eleştiri gelirken, Samsung bu konuda modelin arkasında durdu.

Samsung Galaxy S7 Active modelinin su testlerinde su kaçırdığı ve telefonun suya karşı dayanıklı olmadığı açıklanırken, bu konuda Samsung iddialara yanıt verdi. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda marka cihazın arkasında durarak herhangi bir sorun olmadığını söylerken, üstelik kullanıcılara önemli bir çağrı da yapıldı.

Getirin Değiştirelim!

Samsung Galaxy S7 Active için yapılan açıklamada su geçiren herhangi bir cihaz olması halinde Samsung tarafından bu cihazların değiştirileceği açıklandı. Samsung Galaxy S7 Active için önceki günlerde yapılan testlerde ciddi bir şekilde su sızdırması olunca, Samsung, yeni telefon modeli ile gündeme gelmişti. Bu iddialar özellikle su geçirmeyen ve dayanıklı olarak sunulan bir modelin, ilk testte başarısız olması ile daha da ses getirerek güçlenirken, bu konuda sertifika ile ilgili detaylar da paylaşıldı.

IP68 ad verilen sertifikanın su geçirmezlik değil, suya dayanıklılık olduğu açıklanırken, bu doğrultuda cihazların su geçirme konusunda kusursuz olmadığı açıklandı. Bu bakımdan Samsung Galaxy S7 Active ile ilgili Samsung tarafından yapılan açıklama ile birlikte bir anlamda gündemdeki tartışmalar da sonlandırıldı. Zira uzun zamandan beri bu konuda yapılan tartışmalarda Samsung pek çok cepheden eleştiri alınıyordu. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi