"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Galaxy S8 Siri'yi Alt Üst Edecek Yapay Zeka İle geliyor!

Sedat | 29 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, Galaxy Note 7'nin ardından üst seviyeli telefonu Galaxy S8 hakkında ilk defa açıklama yaptı. Peki Galaxy S8 hangi özellikler ile gelecek?

Galaxy Noye 7'de yaşanan batarya skandalının hemen sonrasında telafi etmek amacıyla yeni telefon hazırlığına giren Samsung, Zirvedeki koltuğuna oturmak için Galaxy S8 modeli ile geliyor. Büyük adımlar atan Samsung, kötü algıyı yok etmek için harekete geçti. 

Bildiğiniz gibi Samsung, yeni telefonları hakkında pek bilgi vermese de Galaxy Note 7'de yaşanan rezaleti akıllardan silmek için ilk defa konuştu. Samsung firmasında çalışan Lee Kyeong-tae, Galaxy S8 hakkında bilgi verdi. Samsung'un Mobil Başkan yardımcısı  Lee Kyeong-tae, Galaxy S8'in üst düzeyde kameraya sahip olmasının yanı sıra gelişmiş teknik özellikler ile geleceğini bildirdi. Aynı zamanda Galaxy S8'in yapay zeka desteğini kullanacağını söyledi. 

 Lee Kyeong-tae'nin yaptığı açıklamda dikkat etmemiz gerekn asıl nokta Samsung Galaxy S8'in yapay zeka teknolojisini kullanacak olması. Geçtiğimiz haftalarda Siri'nin geliştiricisinin Samsung tarafından satın alındığı haberini sizlerle paylaşmıştık. Apple'ın akıllı asistanı Siri'yi geliştiren Viv Labs, Samsung ile çalışmalara başladı. Böylelikle Siri'nin temeli hakkında bilgisi olan Viv Labs, bu konuda yenilenmesini sağlayacak olan Google Asistan ve Cornata ile bir rakipleşme söz konusu olacak.

Yapılan tahminler sonucunda Samsung'un yapay zeka detsği sunan teknolojisinin hayatımızın her alanında katkıda bulunacağı düşünülüyor. Barselona'da düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde Şubat ayında nasıl bir adım ile geleceği şimdiden merak uyandırıyor. Detayları daha sonra sizlere aktarmaya devam edeceğiz.. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi