"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 + için Android 8.0 Oreo Geliştirme Güncellemesi!

Sedat | 13 Eylül 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un Galaxy S8 ve Galaxy S8 + akıllı telefonları için Android Oreo güncellemesi geliştirmeye başladığı bildirildi. Tüm merak edilenler haberimizde yer alıyor..

Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8 + için Android Oreo geliştirmeye başladı. Sammobile tarafından hazırlanan ve güvenilir kaynaklarından aktarılan bir habere göre Güney Koreli şirket, en iyi smartphone kullanıcıları için Android Oreo güncellemesini olabildiğince erken başlatmayı planlıyor. 

Samsung Galaxy S8 için Android Oreo güncelleme yazılımı sürümü G955FXXU1BQI1, Galaxy S8 + modelinin versiyonu G950FXXU1BQI1 olduğu söyleniyor. Samsung'un orta menzilli ve bütçeli akıllı telefonlarının bir kısmı için Nougat güncellemesi hala beklemede olduğu bir zamanda, Samsung'un nihayet bu akıllı telefonlara Android Oreo güncellemeleri konusunda ne zaman baskı yapacağı belli değil.

Ayrıca son uygulamaları ile de devam eden Samsung, bazı kullanıcılara Galaxy S8 ve Galaxy S8 + için Android Oreo güncellemesini Galaxy S7 ve S7 Edge için yaptığı gibi test etmesine izin verecek bir beta test programı başlatabilir. Beta testi başarıyla tamamlandıktan sonra, Android Oreo güncellemesinin istikrarlı ve nihai bir sürümü yaygınlaşmaya başlayacak. 

Bununla birlikte Samsung, Android'i kendi uygulamalarını ve işlevlerini dahil etmek üzere özelleştirdiği için, stoktaki tüm Android Oreo özellikleri güncellemeyle de geçmemekte veya başarısız olabilmektedir.

Google'ın Android 8.0 Oreo'su, mevcut ve baskın Android Nougat sürümlerine göre geliştirmelerle birlikte geliyor. Daha hızlı önyükleme, gelişmiş pil ömrü, çoğu uygulama için otomatik doldurma, picture-in-picture (PIP) modu, renk ayrımlarıyla bildirim noktaları ve Android Anında Uygulamalar gibi özellikler bulunuyor.

Ayrıca yeni Unicode 5.0 emojileri, bildirim kanalları, uyarıları erteleme becerisi, uyarlanabilir uygulama simgeleri, ek seçenekler içeren akıllı metin seçimi, yen

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi