"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Güvenlik Güncellemelerini Başlattı

Sedat | 11 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en çok konuşulan markalarından birisi olan Samsung güvenlik güncellemelerine başladığını duyurdu.

Telefonlarda performans ve güvenlik konusunda oldukça önem veren Samsung, bu bakımdan güncellemeleri de ihmal etmiyor. Yapılan açıklamalarda güvenlik güncellemelerinin telefonlara sunulmaya başlayacağı belirtilirken özellikle son dönemlerde piyasada sıkça yer almaya başlayan pek çok önemli virüse karşı önlem alınacak.

Stagefright virüsü başta olmak üzere Android işletim sistemlerini en çok tehdit eden zararlı yazılımlara karşı telefonların güvenli bir hale getirileceği belirtilirken bu güncellemeler sayesinde kullanıcılar çok daha güvenli bir cihazı kullanmaya başlayabilecek. Yapılan açıklamalarda kullanıcıların yeni güncellemeleri alması gerektiği belirtilirken bu güncellemelerin ücretsiz bir şekilde alabilecek kullanıcılar böylece büyük bir avantaja sahip olacak.

Pek Çok Modele Güncelleme Geliyor

Bugüne kadar sunulan tüm imkanlar ve güncellemeler kullanıcıların daha iyi bir telefon modeline sahip olması konusunda önemli bir avantaj sağlarken güvenlik güncellemesi serisini başlatacak Samsung pek çok telefon için güncelleme sunacak. Sadece üst sekme için değil orta segment ve al segmentteki modelleri için de güncellemelerin sunulacağı belirtilirken yapılacak bu güncellemeler sayesinde pek çok kullanıcının yaşadığı sorunların gidebileceği belirtildi. Bu açıdan bakıldığında kullanıcılar artık daha iyi bir telefon deneyimi elde edebilecek durumda ve isteyen herkes yeni güncellemeler sayesinde bu imkanlardan yararlanabilecek.

Samsung tarafından hangi telefon modellerine güncellemenin yapılacağı şu an için net olarak açıklanmasa da önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi açıklamaların yapılması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi