"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung, Herşeye Rağmen Dünyanın En Fazla Tercih Edilen Üreticisi!

Sedat | 27 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un zor günleri yaşamasına sebep olan Galaxy Note 7'e rağmen IDC verilerine göre Dünyanın en çok tercih edilen edilen üreticisi olmaya devam ediyor.

Samsung'un baş belası olarak akıllara kazınan bir zamanki en iyi telefonu Note 7'ye rağmen kullacıların en çok tercih ettiği firma Samsung oldu. Note 7'deki sorunun ardından hemen çözü yoluna giden ve daha sonrasında geri toplama çağrısı kapsamında toplanılan telefonların şirkette ciddi hasarlar oluşturmuştu. 

Her ne kadar tek bir üründe yaşanan sıkıntıdan dolayı tek kalemde silinmesede, akıllarda Samsung artık güvenli değil mi soruları yer almaya başladı bile. Note 7'de ulaşılan kar oranı düşünülürse, bu oarana karşılık daha az darbe almış gözüküyor. Samsung'un gelecek planları dahilinde piyasaya süreceği yeni telefonlarının nasıl bir seyir alacağı açıkçası merak konusu.

IDC'nin veri raporlarına göre tüm aksiliklere ve olumsuzluklara rağmen Samsung, 2016 yılında mobil sektörde 375 milyon telefon satışı gerçekleştirerek geçen yıla oranla \%7 artış göstermiş. Mobil marketlerdeki oranınınise \%20 olduğu belirlenen Samsung, yerini korumaya devam ediyor. Sıralamada Samsung'un ardından gelen bir diğer isim ise Apple oldu. Apple, \%5 kayıpla \%12 oranında bir market payına sahip olmuş.

Demek ki Samsung, Note 7'de böylesine bir kayıp yaşamasaydı pazar payı diğer markalara oranla katlanmış olacaktı. Son günlerde yaşanan bir diğer sıkıntı ise Galaxy S7 ve ana kahraman Galaxy S7 Edge. Bunların yaşanmamış olduğunu varsayar isek, Samsung şuan zirvede oturmuş olacaktı.

Fakat yaşanan bir şeyi geri alamayacağımız gibi bu sorunuda geri alamıyoruz. Böylelikle Samsung'un, 2017 yılında düşüş yaşaması olası bir durum olarak bekleniyor. Yeni ürünler ve yenilikçi ir tavır sergilemesi düşünülen Samsung'un nasıl bir yol katedeceğini hep birlikte zamanla görelim..

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi