"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Kamerada Yeni Bir Patent Aldı

Sedat | 15 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Cep telefonlarında kullanılan kamera kullanımları için Samsung yeni bir hamle yaptı. İşte konuyla ilgili detaylar.

Samsung, cep telefonlarının geliştirilmesi adına farklı teknolojiler üzerinde çalışmalarını sürdürürken, yeni bir patent için başvuru yapan Samsung, özel bir teknolojiyi kameralara ekleyecek. Kameraların normal ışıkta kullanımında herhangi bir sorun yaşanmazken, düşük ışıklı ortamlarda çoğu kamera üstün özelliklerine rağmen beklenen performansı sunamıyor. Bu konuda Samsung geliştireceği özel bir sistem ile düşük ışık sorunun çözmeye çalışacak. Konuyla ilgili patent işlemlerini de gerçekleştiren Samsung, bu konuda önümüzdeki modellerde iyileştirmeler yapabilir.  

Samsung’un yeni patenti ile yapacağı geliştirmelerde renk ayırıcısı yöntemi ile birlikte kamerada yer alan sensörüne hassasiyeti arttırılacak ve geliştirilecek. Böylece ISO değerlerinde yaşanan karlanma önleneceği gibi daha iyi sonuçlar alınabilecek. Samsung tarafından yapılacak bu çalışmalar ile ilgili henüz herhangi bir tarih bilgisi verilmezken, bu konuda önümüzdeki yıllarca zamanın gerekebileceği ve bu nedenle Samsung’un geliştirileceği teknoloji için uzun bir süre beklemek gerekiyor. Fakat kamera teknolojilerine yönelik yapılan bu çalışmalar ile birlikte ilerleyen dönemlerde çok daha iyi performansların sunulacağı şimdiden görülebiliyor.

Samsung tarafından yapılan bu hamlelerde markanın bu konuda da öncülük hedeflediği görülürken, konuyla ilgili detaylar henüz paylaşılmadı. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi