"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Lüks Mutfak Ekipmanları İşine Giriyor

Sedat | 12 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung teknoloji alanında yaptığı üretimlerle adından söz ettirirken lüks mutfak ekipmanları üreten Dacor firmasını satın alması ile birlikte tekrar gündeme geldi.

Samsung teknoloji alanında oldukça önemli bir başarıya imza atarken marka farklı sektörlere de yönelmeye başladı. Konu ile ilgili elde edilen son bilgilerde Amerika Birleşik Devletleri pazarında 50 yıldan beri var olan ve lüks mutfak ekipmanları alanında hizmet veren Dacor firmasının Samsung tarafından satın alındığı belirtildi. Yapılan bu satın alma ile birlikte Samsung'un farklı alanlara yönelmek istediği de görülürken satın almanın ardından Samsung’un bu alanda nasıl bir hizmet sunacağı da merak edilmeye başlandı.

50 yıldan beri piyasada var olan ve ülkenin en önemli markalarından birisi olarak kabul edilen Dacor, farklı ürünleri ile dikkatleri üzerine çekiyor. Farklı ve donanımlı ürünlerinin yüksek fiyatlar ile satıldığı Dacor aynı zamanda mutfak eşyalarının internet ile buluşmasını da sağlıyor. Android işletim sistemiyle çalışan çeşitli beyaz eşyalar kullanıcıların işlerine daha da kolay hale getirirken sesli komutlar ile yemek pişirme gibi pek çok özel imkan da bulunuyor. Bu bakımdan pek çok kişinin tercih ettiği firma bundan sonraki süreç içerisinde Samsung çatısı altında çalışmalarını sürdürecek.

Nesnelerin interneti olarak adlandırılan yeni sektörde var olmak ve bu alanda farklı çalışmalar yapmak isteyen Samsung'un bu amaç doğrultusunda yeni bir satın alma yoluna gittiği tahmin edilirken Samsung firmanın ana yapısını ve çalışanlarına herhangi bir müdahale etmeden çalışmaların aynı şekilde devam etmesini sağlayacak. Yapılan açıklamalarda sektöre yönelik planlar paylaşılmazken önümüzdeki günlerde Samsung tarafından yeni projelerin paylaşılması da görülebilir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi