"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Note Serisinden Vazgeçmiyor: Note 8 Gelmeye Hazırlanıyor!

Sedat | 3 Ocak 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un Note serisinde yaşadığı sorun içler acısıydı. İsmini bir daha kullanarak üretim yapmayacağı düşünülen Note serisi kaldığı yerden devam edecek.

2016 yılı Samsung için kötü izler taşıyor. Çünkü yılın en iyi telefonu olabilek iken, yılın en berbat telefonu olarak hafızalara kazınan bir Galaxy Note 7'si vardı. Gündemi ilginç patlama haberleriyle meşgul eden cihaz, gelen tepkiler sonrasında firmanın kararıyla toplanarak satışları durdurulmuştu. Öyle ki bir daha Note serisinin devam etmeyeceği dahi düşünülmekteydi. Ancak firma pekçok kişiyle aynı fikirde olmadığını gösterdi.

2017 yılının ikinci yarısında Note 8'i piyasaya sürmek için hazırlıklara başlayan Samsung, olay telefondaki sorunu yaşamamak adına ciddi bir titizlik içerisinde. Böyle bir gerçek var ki firma, Galaxy Note 7 ile bir çöküş zamanı yaşadı. Kullanıcılarına mahçup olup defalarca özür dileyen bir Samsung'un olması istenilen bir durum değildi. Ama olan oldu ve Note 7 mazide kaldı. Şimdi ise yeni bir dönemi başlatacak Galaxy Note 8 geliyor. 

Samsung, Note serisinden elini eteğini çekmeyeceğini söyleyerek telefon modelleri hakkında detay verdi. Dün Güney Koreli elektronik sektörü yetkilisi şirketin Galaxy S8 ve Galaxy S8 Edge'yi Nisan ayında piyasaya sunacağını Galaxy Note 8'in ise 2017 yılının ikinci yarısında sunacağını belirtti. Başka bir isim ile geleceği düşünülse de Note serisi olduğundan dolayı acaba patlar mı soruları kafaları karıştırıyor. Şirket bu yıl içerisinde tekrar Note serisini piyasaya sürecek.

Samsung'un Galaxy S8'de 2K çözünürlüklü ekranlar sunacak olup geliştirilmiş sanal gerçeklik VR işlevlerin gerçekleştirmek için Note 8'de 4K çözünürlüklü ekranlar kullanması bekleniyor. Herkesin merakla beklediği Galaxy Note 7'nin patlama raporuda hali hazırda Ocak ayının sonlarına doğru açıklanacağından dolayı, kafalardaki soru işaretleri de gidecektir diye düşünüyorum. 

Samsung'un Note Serisine Devam Etme Kararı Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi