"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung 'O' Devi 8 Milyar Dolara Satın Alıyor!

Sedat | 14 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, teknoloji dünyasında ses uyandıran bir alım ile karşımızda. Harman International Industries'ı satın almak için 8 milyar dolar ödeyecek...

Kendi bünyesinde Harman Kardon, JBL, Mark Levinson, AKG, Lexicon, Revel ve Infinity marklarını bulunduran Harman International Industries'i satın alıyor. 

Samsung ses sitemi devi Harman International Industries'ı satın alabilmek için tam olarak 8 milyar dolar ödemesi gerekiyor. Büyük satın alımı gerçekleştirmeyi düşünen Samsung, yapılan açıklamaya göre hisse başına 112 Dolar ödeyecek. Harman International; ses konusunda ev sistemi, otomobil sistemleri ve kurumsal otomasyon hizmetleri sağlıyor. Samsung, bu satım alım ile mobil cihazlarda ses deneyimini genişletmeyi düşünüyor olabilir. 

Bildiğiniz üzere daha öncesinde ses konusunda bir diğer dev olan Bang&Olufson ile anlaşan LG, yeni telefonu G5 modelinde ve HTC ise HTC 10 modelinde DAC ile beraber böyle bir ses deneyimi sunmuştu. Teknoloji devimiz Samsung bu adımdan geri kalır mı? İleriye dönük bir hamle yaparak Harman'ı satın almayı hedefleyerek 2017 yılının ilk yarılarında olmasa bile ortalarında gelecek olan Galaxy S8 modelinde bu büyük ses sistemini kullanacağı tahmin ediliyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi