"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Otomotivde Güçleniyor

Sedat | 12 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerde pek çok teknoloji markası otomotiv alanında projeler geliştirmeye başlarken Samsung otomotiv sektöründe yeni bir satın alma daha gerçekleştiriyor.

Samsung ile ilgili gündeme gelen son bilgilerde markanın otomobil parçaları üreten bir şirketi satın alacağı belirtildi. Gelecekte sadece mobil alanda var olmak istemeyen de alternatif sektörlerde de yer alarak gelirini arttırmak isteyen Samsung, bu doğrultuda otomotiv sektörüne de girme kararı aldı. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda markanın çok önemli bir üreticiyi satın alma yoluyla bünyesine katacağı ve bu firma üzerinden otomatik faaliyetlerine başlayacağı belirtilirken otomotiv üretiminden en ziyade otomobil parçaları üreten şirketin tercih edileceği belirtildi

Mobil sektörün lideri durumundaki Samsung, özellikle 2016 yılında yaptığı atılımlar ile birlikte konumunu da oldukça iyileştirdi. Yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başaran Samsung, gelecek yıllara da bu sayede umut içerisinde bakabilirken otomotiv sektöründe de başarıya ulaşılması halinde markanın pek çok farklı sektörde liderliğe oynaması ciddi bir güç yaratacak.

Elektrikli otomobil üretimi yapan BYD şirketini daha önce satın alan Samsung’un şimdiki hedefi ise Magneti Marelli. Otomobil parçaları üreten firma için üç milyar dolar satın alma bedeli ile görüşmelere başlandığı belirtilirken önümüzdeki günlerde bu görüşmelerin tamamlanması ve satın alma ile ilgili işlemlerin gerçekleşmesi bekleniyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi