"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Özel Font Geliştirdi

Sedat | 26 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 1 dakika

Son dönemlerde ciddi bir gelişme içerisinde bulunan Samsung işi oldukça ileriye taşımış durumda. Yapılan son açıklamalarda Samsung kendi için yeni bir font geliştirdiğini

Farklı özellikleri ile pek çok kez ilk olmayı başaran Samsung yeni bir ilki daha gerçekleştirdi. Samsung tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamalarda markaya özel olarak bir yazı fontunun geliştirildiği açıklanırken font SamsungOne olarak adlandırıldı.

Kullanıcıların yeni fontu Samsung'un pek çok özelliğinde ve servisinde görebilmesi mümkün olurken bundan sonra resmi olarak yapılacak tanıtımlarda da yine bu font kullanılacak. Bu bakımdan bundan sonra kurumsal marka anlamında Samsung tarafından oldukça iyi bir hamle geliştirilmiş durumda.

Samsung'a özel olarak geliştirilen fontun tüm kullanım hakları Samsung'ta olurken SamsungOne olarak adlandırılan bu font üstelik 400 farklı dilde destekliyor. Bu bakımdan herhangi bir dil sorunu olmadan Samsung, yeni fontu ile birlikte bu alanda var olmaya devam edecek. Bu hamle pek çok marka tarafından da örnek alınabilecek düzeyde.  

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi