"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Patlamaya Doymuyor!

Sedat | 29 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Hergün bir başka sorun yaşayan Samsung, iddialara göre bu defa çamaşır makinesinin patlaması ile başı belada.

 Note 7'den gelen şikayetlerden dolayı sıkıntılı günlerin içerisinde olan Samsung, yapmış olduğu bir açıklamada; "Samsung müşterileri 2011'den beri yüzlerce milyon defa çamaşırlarını sorunsuz şekilde bir biçimde yıkamıştır." şeklinde yanıt verdi.

Gelen şikayetler doğrultusunda Amerikan Müşteri Ürün Güvenliği Komisyonu tarafından yayınlanan uyarı üzerine yayınlandı. Uyarının içeriğinde yeni ürün çamaşır makinelerinde patlama riskinin varolduğu parçalar bulunduğunu belirtti.

Departman, ilginç bir şekilde meydana gelen üç olayı baz alan bir takibe başladı. Amerika'nın farklı üç eyaletinde yaşanan olaylardan birisi olan Texas'da patlamaya şahit kadın olayı şu şekilde anlattı "makine öyle güçlü bir şekilde patladı ki bomba patladı zannettik. Makineden fırlayan bir parça garajımın duvarını deldi". 

Samsung'un incelemeleri sonunda arızaya sebep olacak şeyin fazla yük olması olabilir dedi.  Fazla yük ile çalıştırılmak istenen makine, santrifüj aşamasında aşırı şekilde bir sarsılma gösterebilir ve böyle patlamalara davetiye çıkarabilir. Geri toplatmak gibi birşeyin söz konusu olmadığını belirten Samsung, daha dengeli bir şekilde makinelerin kullanılması gerektiğini vurguladı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi