"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Telefonları Patlamaya Doymuyor!

Sedat | 8 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung'un Galaxy Note 7 patlamalarının sonrasında bazı modellerinde daha patlama yaşandı. Bu defa Galaxy J5 patladı...

2016 yılı telefon piyasası açısından zengin bir yıl olarak geçiyor. Hergün bir yeni model ile tanıştığımız şu günlerde, gelen tüm kötü haberler Samsung cephesinden geldi. Bir zamanlar yılın en iyi telefonu olarak anılan Galaxy Note 7 patlamalarının sonrasında bşr diğer modeli Galaxy J5'de patladı.

Doğru bir karar vererek Note 7 satışlarını durduran Samsung'un başı bu sefer Galaxy J5 modeliyle belada. Fransa'da yaşanan J5 modelin patlama olayı küçük bir çocuğun elinde yaşandı. Lamya Bouyirdan'ın elinde patlayan telefon, çocuğu ve ailesini olduçka tedirgin etmiş. Çocuğun elindeyen fazla ısındığını ve şişen telefon çocuğun elinden alınmış.

Dumanların çıktığı görülen Galaxy J5'i refleks olarak fırlatıldıktan sonra patladığı görülmüş. Sıcaklığın ve telefonun şişkinliğinin fark edilemesi durumunda 4 yaşında küçük bir  çocuğun elinde patlama ihtimali bile oldukça kötü. Samsung'un derhal bu sorunun üstesinden gelmesi gerekiyor. Canlı bomba olarak anılan kötü şöhretini geride bırakıp, yeni bir imaj çizmesi gerekiyor. Bakalım firma konuyla ilgili herhangi bir açıklamada bulunacak mı?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi