"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Ve Huawei’nin Patent Savaşı Sürüyor

Sedat | 22 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung ve Huawei arasında yaşanan patent kavgaları hala sonlanmış değil. Yeni dava Samsung tarafından açıldı.

Geçtiğimiz Mayıs ayı içerisinde Huawei tarafından Samsung’a açılan bir davanın benzeri şimdi Samsung tarafından Huawei’ye açıldı. Mayıs ayında açılan dava henüz sonuçlanmadığı gibi yeni bir davada daha iki taraf karşı karşıya gelecek. Yeni dava Samsung tarafından açılırken davada 6 farklı patent ihlalinin yapıldığı iddia edilerek 24.1 milyon dolarlık bir zararın yaşandığı da öne sürüldü. Yeni dava ile birlikte iki marka arasındaki gerilim daha da artarken davaların nasıl sonuçlanacağı da oldukça merak ediliyor.

Samsung ve Huawei arasında yaşanan bu durumların nasıl sonuçlanacağı ve iki markanın uzlaşıp uzlaşmayacağı soru işareti oluştururken konuyla ilgili bugün Samsung tarafından yazılı bir açıklama yapıldı.

Uzlaşma Sinyali

Yapılan yazılı açıklamada Samsung'un uzlaşma konusunda olumlu olduğu ve bu bakımdan Huawei ile anlaşma yoluna gideceği belirtildi. Bu bakımdan her ne kadar durum mahkemeye intikal etmiş olsa da konuyla ilgili iki markanın önümüzdeki günlerde anlaşmaya varabilmesi de sürpriz olmayacak. Samsung tarafından yapılacak girişimin ardından iki markanın olumlu bir şekilde görüşme yapması ve bu görüşme sonucunda anlaşmaya varması tüm patent davalarının da iptal edilmesini sağlayabilir. Bu bakımdan son dönemlerde gerilen ortam Samsung tarafından atılacak adım ile birlikte yok olabilir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi