"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Xiaomi Ortak Mı Olacak?

Sedat | 13 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung ve Xiaomi mobil sektörde her ne kadar rakip olarak görülse de iki markanın dev bir ortaklık için hazırlık yaptığı belirtildi.

Mobil sektörde ve özellikle teknoloji alanında son yıllarda markaların ortaklaşa üretimler yapması sıklıkla görülmeye başlandı. Daha güçlü bir şekilde piyasaya girmek isteyen markalar birbirlerinin önemli özelliklerinden yararlanarak daha iyi ve güçlü modeller piyasaya sürerken bu durum kuşkusuz satışları da etkiliyor. Konu ile ilgili gelen son bilgilerde ise Samsung ve Xiaomi arasında özel bir anlaşmanın yapılacağı ve ortaklık kurulacağı belirtildi.

Kore'de yayınlanan bir haberde iki markanın anlaşmanın eşiğinde olduğu ve önümüzdeki günlerde anlaşmanın resmen açıklanacağı belirtilirken konu ile ilgili henüz iki marka tarafından bir açıklama yapılmadı.

Fakat özellikle son dönemlerde iki marka arasında yaşanan gelişmeler ve tedarik konusunda yapılan anlaşmalar iki markanın bu anlamda birbirine çok yakınlaştığını ve bu tür bir anlaşmanın yüksek ihtimalle gerçekleşebileceği yönünde yorumlandı. Şu anda özellikle son modelleriyle mobil piyasanın en popüler markaları arasında yer alan Samsung'un böyle bir anlaşmaya gitmesi gücünü mobil sektörde daha da arttırmak istediği şeklinde yorumlandı.

Böyle bir anlaşmanın iki markaya da olumlu bir katkı sağlayacağı uzmanlar tarafından dile getirildi. Şu an için iki marka tarafından da açıklama yapılmazken önümüzdeki günlerde konuyla ilgili resmi açıklamaların yapılması ve anlaşmanın olumlu ya da olumsuz bir şekilde dile getirilmesi bekleniyor

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi