"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung Yeni Bebeğine İsim Arıyor!

Sedat | 26 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, yeni telefonu Galaxy S8'de kullanacağı sanal asistanı için kız ve erkek isim arayışına girdi. İki versiyon olarak gelecek sanal asitan isimleri peki ne olacak?

Bildiğiniz üzere Samsung, Siri'nin geliştiricisini satın almış ve "S Voice" adında bir kişisel sanal asistan geliştirmişti. Bu yeniliğini son amiral gemisi Galaxy S8'de kullanacağını belirtmesinin ardından kız ve erkek olarak iki versiyon şeklinde sunacak Samsung, isim arayışı içerisine girdi.Bu asistan Apple Siri, Microsoft Cortana ve Google Assistant kadar gelişmiş değil fakat oldukça merak ediliyor gerçeğini göz arda edemeyiz.

Yeni asistan Bixby’nin piyasadakilere göre daha iyi olması bekleniyor. Samsung’un geliştirdiği yeni sanal asistanı Bixby, önümüzdeki yılın başlarında tanıtılacak olan Samsung Galaxy S8 modellerinde kullanılacak. Bixby’nin Apple'ın kişisel asistanı Siri’ye rakip olması bekleniyor.

Sanal asistan ile ilgili gelen bir başka bilgiye göre  Samsung’un sanal asistanının kadın ve erkek olarak iki ayrı sürümü olacak ve bu iki ayrı sürüme farklı isimler verilecek. Samsung'un marka tescillerini gerçekleştirdiği bu isimlerden birinin adı Bixby, diğeri ise Kestra olacak.

Samsung’un göz bebeği sanal asistanı için marka tesciliğini aldığı isimlere aşağıdaki görsellerde inceleyebilirsiniz...

 

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi