"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung, yüksek kapasiteli pil peşinde!

Sedat | 27 Kasım 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung İleri Teknoloji Enstitüsü (SAIT), yeni grafen top malzemesinden piller yapmak için yüksek kapasiteli pil geliştireceğini açıkladı.

Samsung akıllı telefonlar için yüksek kapasiteli pil geliştiriyor. Samsung Electronics bugün, grafene dayalı yeni bir pil teknolojisi geliştirdiğini açıkladı. Bu yeni teknoloji ile Samsung, batarya kapasitesini daha da genişletip mevcut standardın 5 katına kadar şarj işlemini hızlandıracak.

Saf silikondan üretilen ve mevcut Li-Ion pillerden önemli ölçüde daha iyi pil performansı sağlayan bir Lityum İyon pil tasarlandı. Samsung Gelişmiş Teknoloji Enstitüsü, grafene dayalı pilin mevcut Li-Ion pillerden\% 45 daha fazla kapasite sağlayabileceğini belirtti.

Grafen aküye uygulanan bir karbon şeklidir. Bu, elektriğin silikon pillerden 140 kat daha hızlı çıkmasına olanak tanır. Böylece bir akıllı telefon pili 12 dakika içinde tamamen şarj edilebilir. Bu teknolojinin üzerinde çalıştığını açıklayan Samsung, daha iyi pil performansı için kolları sıvamış durumda. Ancak Note 7 Samsung ile ilgili sorunlar daha önce akıllı telefonların pil ömrüyle ilgili olmuştu. Bu nedenle Samsung, biraz temkinli olacaktır. 

Yenilikçi Samsung bataryası için gerekli patentler zaten Güney Kore ve ABD'de uygulanmış ve onaylanmıştır. Elektronik devi, grafene dayalı ilk Li-Ion pillerin ne zaman piyasaya sunulacağını henüz açıklamadı.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi