"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung’tan 32 TB’lık Yeni SSD

Sedat | 15 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Depolama sektöründe yaptığı yatırımlar ile birlikte oldukça güçlenen Samsung yaptığı son tanıtımlarda 32 Terabyte'lık yeni bir SSD tanıttı.

Güney Kore'de yaptığı üretimler ile dünya geneline oldukça yüksek sayıda sevkiyat düzenleyen Samsung sadece mobil sektörde değil aynı zamanda donanım için de geliştirmelerini sürdürüyor. Marka tarafından yapılan son açıklamalarda 32 terabyte'lık yeni bir ünitenin tanıtımı yapılırken yeni donanımda en çok dikkat çeken detay V-NAND desteğinin sunulması oldu.

2.5 inçlik boyutu ile oldukça pratik bir kullanıma sahip olan SSD, bugüne kadar en yüksek kapasiteye sahip SSD olma özelliğini de taşıyacak. Yapılan tanıtımlarda yüksek veri transfer hızı ve pratik kullanımı sayesinde kullanıcıların çok daha rahat bir şekilde işlemlerinin yapabileceği ifade edilirken PM1633a kod adına sahip donanım önümüzdeki dönemlerde resmen satışta olacak.

Hedef 100 TB

Yapılan tanıtımlarda oldukça büyük bir ilgi gösterilen donanım daha çok kurumsal çözümlere yönelik piyasaya sunulurken 2017 yılı itibariyle donanımın seri üretimine başlanacağı da belirtildi. Bu bakımdan özellikle 2017 yılı itibariyle donanımların daha fazla kullanılacağını söylemek yanlış olmaz. 2020 yılına kadar markanın hedefinin depolama alanının100 TB’lık bir sınıra çıkarmak olduğu belirtilirken yapılan yatırımlar ile birlikte çok daha fazla veri depolama alanı kullanıcılara sunulabilecek.

Ürün Özellikleri Neler?

Tanıtımı yapılan yeni ürün 800Mbps I/O kapasitesi ile 1,500 MB/saniye okuma ve 900 MB/saniye yazma hızına kadar çıkmayı başarıyor. Bu bakımdan donanım transfer işlemlerinin çok kısa sürede yapılmasını sağlayabilecek kapasitede ve bu durum pek çok kurumsal firmanın işlerine daha da kolay hale getirecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi