"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung'un Emojileri Berbat Bir Hal Aldı!

Sedat | 30 Mart 2017 0 yorum Süre: 3 dakika

Samsung, emojisini korkunç hale getirmekte neden bu kadar ısrarcı?

Galaxy S8 dün açıklandı, Samsung'un en yeni UI güncellemesine iyi bakmamız gerekiyordu. Şimdiye kadar gördüğümüz şeylerin çoğunun oldukça yakışıklı olmasına rağmen, bazı sorunlar gözden kaçmıyor. Firmanın neden emojisini korkunç bir şekilde tasarladığı sorusu akıllarda beliriyor. Eskiden TouchWiz olarak bilinen Samsung Experience'ın geri kalanı uzun zaman önce daha düz, daha şık bir tasarıma taşınmış olsa da, 00'un ortasındaki grafik tasarımında o kadar yaygın olan sahte-3D efekti içeriyorlardı. 

Mevcut stili kabul edersek geri kalan kullanıcı arabirimi ile uyuşmamasına rağmen, anlaşılabilir bir durum söz konusu olabilir. Zaten varolan bir ton emoji var ve onları yeniden tasarlamak kesinlikle büyük zaman ve çaba gerektiriyor. Öte yandan, S8 ile piyasaya çıkan 646 yeni Samsung emoji var ve Unicode standardı eserlerde daha pek çok özelliği var, bu nedenle şirket beklediği gibi o kadar kötü olacak.

Bununla birlikte, başka bir açıklama var. Eğer Samsung'un grafik tasarımcıları şu anki emoji gibi olsaydı ne olurdu sorusuna kullanıcılar, Samsung'un "Grimacing Face" ya da altı parmaklı "Hand with Index and Middle Fingers Crossed" gibi canavarlıklara maruz kalmaya devam edeceği anlamına geldiğinden, bu gerçekten en korkunç önerme olabilir.Gerçekten emoji ile ilgili sorunlar sadece çirkin tasarımlardan daha derine iniyor çünkü sadece üst miktarları biraz el ele veriyor.

Hepimiz çeşitlilik içindeyken aynı emojinin altı farklı versiyonunu eklerken, sadece çok daha basit, ırzaksız, cinsiyetsiz bir blob kullanmanızın daha açıkçası gülünç olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kendilerine ait olanlar için onlara bir talep olmasaydı, Unicode Consortium onlardan daha fazla şey yapmazdı. Ne olursa olsun, Samsung gibi şirketler emoji tasarımını sonradan düşünmekten vazgeçtiyse, isterse de ister istemez her yerde yaygın bir şekilde kullanılıyor olsalar iyi olurdu. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi