"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Samsung'un Zor Günleri Devam Ediyor. Peki Bu Defa Galaxy S7 Edge'ye Ne Oldu?

Sedat | 26 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Kısa süre içerisinde üst üst yaşanan bir diğer patlama haberide Galaxy S7 Edge'den geldi. Samsung, nedenini araştırmak için çalışma başlattı.

Samsung, bir zamanlar amiral gemisi olan Galaxy Note 7 darbesinin ardından bir diğer telefonu Galaxy S7 Edge'nin de patlaması onu tedirgin etti. Son zamanlarda oldukça zor günler yaşayan Samsung, aynı zamanda kullanıcılarının firmaya karşı duyduğu güven sarsıntısı ile bir daha sarsılmıştı. Peki cihazları neden patlıyor? 

Henüz Galaxy Note 7'nin patlama nedenini tam olarak bilmeyen Samsung, yeni amiral geimisi olan Galaxy S8'i nasıl görücüye çıkaracağı açıkçası merak konusu. Kanada'da ve Amerika'da gelişen S7 Edge'nin patlama vakasının sonrasında alarma geçti. Şuan büyük bir problem teşkil etmeyen patlamanın nedeni, tedbir amaçlı olarak inceleniyor. Anlaşılan o ki sütten ağzı yanan Samsung, yoğurdu üfleyerek yemeye karar vermiş. Aynı sorunun yaşanmamasını ve herhangi bir tepkiye maruz kalmamak adına S7 Edge'deki patlamanın derinliklerine indi.

Yahoo’nun Kanada’daki S7 Edge patlama durumuyla ilgili habere demeç veren bir Samsung yöneticisi “Şu anda bu spesifik sorun için inceleme sonuçlarına kadar maalesef bir açıklama yapamıyoruz. Kullanıcı güvenliği firmamızın ilk önceliğidir. Bu sebeple hemen incelemeye aldığımız bu konuyu detaylı bir şekilde araştırarak sorunun kaynağını bulacağız.” sözlerini belirtmiş.

Bu araştırmanın ardından acaba Galaxy S7 Edge'nin patlama nedeni bulanacak mı, yoksa yeni baş belası olarak Galaxy S7 Edge mi olacak?

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi