"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sanal Alışverişlerde İstatistikler Giderek Artıyor

Sedat | 15 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sanal alışverişlerin artması ile online ödeme rakamları da giderek yükseliyor. İşte sektördeki son durum ve yeni gelişmeler.

Online ödeme denildiğinde akla ilk gelen markalardan birisi Asseco SEE, yeni bir güncelleme yaptı. Yeni güncelleme ile birlikte 3D secure özelliği daha da kapsamlı bir hale getirilirken, online ödeme işlemlerinde artık kullanıcılar daha güvenli ve gelişmiş bir altyapı üzerinden hizmet alabiliyor. 

3D Secure Daha Çok Tercih Ediliyor!

Artan sanal ödemelerde kişilerin daha çok 3D secure seçeneğini kullandığı görülürken, bu özelliğin de geliştirilmesi ile birlikte bundan sonraki durumlarda daha çok 3D secure üzerinden işlemleri yapılması bekleniyor. 3D secure ile birlikte kişilerin ödeme yaptığı sıralarda hem kart bilgilerini girmesi hem de cep telefonuna gelecek onay kodunu ilgili alana doğru bir şekilde girmesi gerekiyor. Böylece iki adımlı doğrulma ile birlikte online olarak işlemler daha güvenli bir şekilde yapılabiliyor. Bu sistemin getirilmesi ile birlikte uzun zamandan beri online alışverişler güvenli ve sorunsuz bir şekilde yapılabiliyor. Üstelik açıklanan son rakamlara göre sanal alışverişlerde rakamlar iki katına kadar çıkmış durumda. Bu bakımdan gelecekte online alışverişlerin çok daha fazla bir paya sahip olması bekleniyor.  Firmaların da bu konuda önemli çalışma ve gelişmelere imza atması, bu ödeme sisteminin daha da gelişmesine imkan sağlıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi