"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sanal Gerçeklik İçin Viveport Açıldı!

Sedat | 7 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sanal gerçekliği konusunda en önemli bir adım da HTC’den geldi. HTC tarafından yapılan açıklamalarda Viveport adı verilen mağazanın resmen açıldığı belirtildi.

Bugüne kadar sanal gerçeklik konusunda yaşanan gelişmeler pek çok kişinin bu alanda ilgi göstermesini sağlarken konu ile ilgili önemli bir gelişme HTC cephesinde yaşandı. HTC cephesinde yaşanan bu durum markanın sektörde daha iddialı hale gelmesine sağlarken açılan online mağaza ile birlikte kişiler sanal gerçekliğe özel olarak pek çok uygulama ve oyuna bu mağaza üzerinden ulaşabilecek.

Piyasada pek çok uygulama mağazası yeni haftada sadece sanal gerçekte yönelik açılan bu mağaza bu özelliği ile fark yaratıyor. Bu açıdan bakıldığında sanal gerçeklik kullanmayı seven ve bu uygulamaları özel bir mağaza üzerinden indirmek isteyen kişiler için HTC’nin yeni açacağı mağaza büyük ilgi görebilir durumda. Sanal gerçeklik konusunda yaşanan bu durum geleceğe yönelik önemli ipuçları da sunarken sadece sanal gerçekliğe yönelik pek çok uygulama mağazasının da açılması gündeme gelebilir.

HTC’yi Viveport Kurtarır Mı?

Mobil sektörde son zamanlarda kayıplar yaşayan ve düşüş ile birlikte yerini koruyamayan HTC tarafından böyle bir hamlenin yapılması sektörde oldukça ilgi çekerken önümüzdeki günlerde paylaşılacak rakamlar ile bu uygulama mağazasının ne kadar ilgi göreceği görülmüş olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi