"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sanal Gerçeklik Uydusu 2017'de Fırlatılıyor

Sedat | 10 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sanal gerçekliğe yönelik en önemli hamle 2017 yılında gerçekleşecek ve ilk defa sanal gerçeklik uydusu fırlatılacak.

SpaceVR projesi için 2017 yılında ilk somut adım atılacak. İlk sanal gerçeklik uydusunun 2017 yılının yaz aylarında fırlatılacağı belirtilirken bu uydu sayesinde kullanıcılar sanal gerçekliği uzayda yaşayacak.

Uzun zamandan beri konuyla ilgili bilgilerin paylaşıldığı ve tanıtımlarının yapıldığı SpaceVR projesi kullanıcıların eşsiz bir uzay deneyimi yaşamasını sağlayacak. Uzaya gönderilecek sanal gerçeklik uydusu sayesinde isteyen herkesin uzay deneyimi yaşayabileceği ve uydu üzerinden görüntüleri elde ederek uzayda gezinti yapabileceği belirtilirken bu durum hem sanal gerçekliği hem de uzay deneyimini çok farklı bir boyuta taşıyacak.

Anlaşma Tamam!

SpaceVR projesi kapsamında anlaşmaların yapıldığı belirtilirken SpaceVR projesi için NanoRacks LLC ile anlaşmaya varıldı. SpaceVR'ın Overview 1 isimli uydusunun fırlatılacağı belirtilirken, uydu aynı zamanda son teknoloji olan Falcon 9 roketiyle gönderilecek.

 

SpaceVR projesi uzun zamandan beri teknoloji dünyasının ilgi gösterdiği projelerden bir tanesi olurken 2015 yılında ilk kez tanıtımı yapılan ve bağış toplamaya başlayan proje ancak yıl sonuna doğru istenilen bağışı toplamış ve böylece projeye başlanmıştı. 1.25 milyon dolarlık yatırım alan proje böylece hayata geçirilme şansı elde ederken yapılacak olan uydu fırlatmaları ile birlikte kullanıcılar oldukça farklı bir imkana sahip olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi