"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sınırsız Tatil Netflix’i Yükseltiyor!

Sedat | 25 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Netflix pazara giriş yaptıktan sonra değerini hızlı bir şekilde arttırırken, bu başarısının sırrı paylaşıldı.

Netflix online izleme platformları arasında en çok tercih edilenlerden birisi olurken, markanın değeri günden güne artıyor. Piyasaya giriş yaptıktan sonra çeşitli reklam çalışmaları ile birlikte hızlı yükseliş gösteren Netflix’in şu anda 51 milyar dolar gibi bir değerinin olduğu ifade edildi. Bu yüksek değer için Netflix yönetimi tarafından oldukça samimi açıklamalar yapılırken, çalışanların mutlu olmasının Netflix’in başarısında en önemli faktör olduğu belirtildi.

Sınırsız Tatli!

2004 yılı itibari ile Netflix çalışanlarının çalışma konusunda esnek olduğu ve istediği zaman tatil yapabildiği ifade edilirken, çalışanlara sağlanan bu imkanlar firmanın daha da başarıya ulaşmasını sağlamış durumda. Çalışanların işteki verimliliğini yükseltmek isteyen Netflix  yönetimi çareyi sınırsız tatilde bulurken, kullanıcılar istediği zaman tatile çıkabiliyor ve aynı zamanda tam performanslı bir şekilde çalışarak hem işini severek yapıyor hem de Netflix’in gelişimine önemli bir katkı sağlıyor.

Çalışma Süresi Serbest!

Çalışanlar günlük yapması gereken işlerini yaptıktan sonra işten ayrılabilirken, 1-2 saat içerisinde yüksek performansla yapılan işler sayesinde günün geri kalanında Netflix çalışanlarının çalışmasına gerek kalmıyor.

Netflix yönetiminin bu konuda kesin kurallarının olması herhangi bir suistimali engellerken çalışanların da bu durumdan çok memnun olduğu ve bu nedenle işlerini sıkı bir disiplinle yaptığı ifade edildi.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi