"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Siri'nin Yeni Rakibi Bixby Galaxy S8 İle Gelecek!

Sedat | 2 Kasım 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Samsung, yeni amiral geimisi olarak gelmeye hazırlanan Galaxy S8'i önemli bir yenilik içerinde sunacak.

Siri rakip asistanının geleceğini geçtiğimiz haftalarda sizleri haberdar etmiştik. Nihayet Samsung'un asistanının adı belli oldu. Samsung'un yeni akıllı telefonunuylaberaber gelmesi beklenen asistanın ismi büyük ihtimalle "Bixby" olacak. Sağlam bir çalışmanın ardından uzun süredir Samsung'un bünyesine katmak istediği asistan nihayetinde Galaxy S8'de yer buldu.

Galaxy Note 7'de oluşan aksiliklerden oldukça müşterilerine mahçup olan Samsung, telafi etmek adına yeni akıllı telefonu Galaxy S8'de değişik önemli detaylar barındıracağını belirtmişti. 2017 yılı içerisinde tanıtılması beklenen telefonun, önem arz eden özelliği ortaya çıktı. Siri'nin geliştiricisini satın alarak başklatılan çalışmalar sonuç buldu ve Siri'ye gerçek anlamda çetin ceviz olabilecek bir rakip çıktı diyebiliriz.

26 Şubat 2017 yılı içinde lansmanı olacak Galaxy S8'in Bixby ile bütünleşmesi oldukça merak uyandırıyor. İyi bir çekişmenin olacağı şimdiden hissedilebiliyor. Samsung'un hangi ürünlerinde Bixby'in destekleyeceği hakkında bilgi henüz yok. aynı zamanda Samsung asistanı Bixby'in türkçe dil desteğinin olup olmayacağı ile ilgili bir netlik bulunmuyor. Şubat ayında olacak tanıtımın ardından Siri mi Bixby mi sorularına hazırlıklı olun... 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi