"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Skype Linux İçin Yenilendi

Sedat | 15 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Linux sistemlerinin daha fazla kullanılması bu alana olan ilgiyi de arttırırken konu ile ilgili Skype için yeni güncellemenin yapıldığı belirtildi.

Skype resmi blogunda yayınlanan bilgilerde güncelleme hakkında bilgiler paylaşılırken Linux versiyonunu tamamen yenilendiği ve güncellendiği açıklandı. Güncellenen Skype uygulaması ile Linux işletim sistemini kullanan kişilerin artık daha iyi bir uygulamaya sahip olacağı belirtilirken güncellemenin internet üzerinden de alınabileceği belirtildi.

Uzun süreden beri Linux platformlarını desteklemesi ile milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilen ve kullanılan Skype yeni güncelleme ile artık çok daha güçlü bir hale geldi. Linux platformda kullanılan uygulamanın özellikle tasarımları çok eski versiyonlara ait olurken bu konudaki kötü durumu ortadan kaldırmak isteyen uygulamayı yöneticileri kapsamlı bir değişikliğe gitti. Yayınlanan yeni versiyon ile birlikte modern UI tasarımını ve emojileri de uygulamaya eklenirken Linux kullanıcılarına çok iyi bir gelişme sunulmuş oldu. Her ne kadar güncellemeyle uygulama yenilenmiş olsa da şu anda Mac ve Windows işletim sistemlerinde kullanılan sürümler ile Linux sürümü arasında oldukça fazla fark bulunuyor. Buna karşılık Linux işletim sistemlerinde uygulamanın kullanılması işleri pek çok kişi için kolaylaştırıyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi