"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Snapchat Facebook’tan Çekildi

Sedat | 2 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son zamanlarda Snapchat’te yer alan pek çok özelliğin Instagram’da yer almaya başlamasının üzerine Snapchat Facebook’tan çekildi.

Facebook üzerinde açılan bir sayfa üzerinden yayınlarını Facebook üzerinden de yapan Snapchat, son dönemlerde Facebook’un gelişim planlamalarından dolayı oldukça tepkiliydi. Snapchat’te yer alan pek çok özelliğin direk Instagram için geliştirilmeye başlanması Snapchat ile Facebook yönetimini karşı karşıya getirirken, bu konuda Snapchat’ten ciddi bir hamle geldi.

Facebook hesaplarını kapatan Snapchat, böylelikle sistemleri kullanmama kararı alırken, aynı zamanda bu hareketiyle de bir anlamda tepki gösterdi.

Facebook’a Da Kopyalanıyor!

Snapchat’te yer alan pek çok özellik üstelik sadece Instagram için değil, Facebook için de geliştiriilyor. Öyle ki mobil olarak geliştirilen son yeniliklerde Snapchat’te kullanılan pek çok filtrenin Facebook’ta da benzer bir şekilde kullanılmaya başlanması bu konuda son hamle oldu. Bu gelişmenin duyurulması ile birlitke Snapchat yönetimi radikal bir karar alırken, Facebook’tan çekilen Snapchat, hem tepki gösterdi hem de bu hareketi ile gündeme gelmeyi başardı.

Snapchat’in ilk yıllarında Facebook yönetiminin sosyal medyayı satın almak için girişimde bulunması başarısız olurken, bu duruma tepki olarak Facebook, kendi, networkü üzerinde yaptığı geliştirmeler ile birlitke Snapchat’i farksız kılmaya çalışıyordu. Bu konuda önümüzdeki günlerde de pek çok tartışmanın yapılması muhtemel.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi