"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Snapchat Vurb’u Satın Alıyor

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Son dönemlerin en çok kullanılan konuşulan uygulamalarından olan Snapchat daha etkin bir hale gelebilmek adına Vurb’u satın alacak.

Mobil arama ve keşif uygulaması olarak tanınan Vurb, Snapchat tarafından satın alınacak. Konuyla ilgili gündeme gelen bilgilerde iki markanın satın alma konusunda önemli bir ilerleme kaydettiği belirtilirken önümüzdeki günlerde yapılacak son toplantı ile birlikte anlaşmanın tamamlanması ve imzaların atılması bekleniyor.

Mobil kullanıcıların arama konusunda büyük bir kolaylık yaşamasını sağlayan Vurb, BU bakımdan telefon marka ve modeli önemsiz olmaksızın büyük bir kolaylık sağlıyor. Mobil arama ve keşif uygulamaları alanında dünya genelinde en önemli firmalardan birisi olarak gösterilen Vurb’un Snapchat tarafından satın alınması sosyal medya uygulamasına ciddi bir güç katacak. Bugüne kadar 8 milyon dolarlık yatırımı ile güçlenen ve farklı alanlarda da kullanılmaya başlanan Vurb için Snapchat 110 milyon doları gözden çıkarmış durumda.

Yapılan anlaşmanın hisse takası şeklinde olacağı belirtilirken 110 milyon doların yüzde 75’lik bir bölümü Snapchat hissesinin verilmesi ile ödenecek. Kalan yüzde 25’lik bir bölüm ise nakit olarak firmaya ödenecek.

Mobil aramadan ziyade keşif özelliklerini Snapchat üzerinde kullanılması beklenirken bu satın alma ile birlikte Snapchat'in hangi özelliklere sahip olacağı önümüzdeki günlerde öğrenilecek. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi