"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Snapchat’teki Büyük Tehlike Ne?

Sedat | 8 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Snapchat piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren oldukça yüksek ilgi görürken bu konuda farklı analizler de yapılmaya devam ediyor.

Snapchat sosyal medya sisteminde kullanıcıların beğenme, takip etme ya da favori olarak işaretleme gibi özelliklerin olmaması, farklı bir sosyal dilin kullanılmasına neden oluyor. Bu özellikler nedeniyle hangi hesaplarım popüler oldu Hangi hesaplarını daha çok kişi tarafından tercih edildiğini belirlemek mümkün değil diğer sosyal medya sitelerinden Sadece bu özellikleriyle ayrılmayan bebek çok farklı içeren Snapchat in en büyük tehdidi bu farklı yapısı olduğu belirtiliyor.

Snapchat’te yapılan paylaşımlar daha çok anlık olarak kalırken kullanıcılar görüp hoş bir zaman geçiriyor ve ardından sosyal medyadaki içerikleri çoğu zaman unutuyor. Bu bakımdan sürekli yenilenen ve yeni içerikler ile beslenen Snapchat, kullanıcıların keyifli bir şekilde vakit geçirmesini sağlarken sosyal medya profilleri arasındaki farkı da en aza indiriyor. Bu kadar yüksek ilginin olmasını altında Snapchat’in bu özelliğinin de büyük bir faydası olduğu belirtiliyor.

 

Fakat yeni kullanıcılar için Snapchat’in bu durumu ciddi bir soru işareti yaratıyor. Çünkü yeni bir dilin oluştuğu Snapchat’e alışmak, adapte olmak ve sistemi öğrenmek çoğu kullanıcı için karışık görünüyor ve bu nedenle kullanıcı sayısının yükselmesi çok daha düşük bir şekilde gerçekleşiyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi