"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Snapdragon 652 Yenileniyor

Sedat | 16 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Qualcomm tarafından üretimi gerçekleştirilen Snapdragon işlemci serisinde yeni bir güncellemenin yapılacağı belirtildi.

Son dönemlerde üst seviyelere yönelik geliştirilen yeni işlemcileri ile dikkatleri üzerinde toplayan Qualcomm modellerinde güncelleme yapacak. Pek çok üstün cihazda kullanılan 8 çekirdekten oluşan Snapdragon 652 yonga setinde yapılacak yeni güncellemeler ile birlikte daha da güçlendirilecek donanım piyasaya bu yeni hali ile yeniden sürülecek. Bu bakımdan piyasada yoğun olarak kullanılan Snapdragon 652 güçlenmiş hali ile çok daha üstün bir performans sunacak.

Yapılacak yeniliklerde hem işlemcinin çekirdeklerinin hem de grafik biriminin yenileneceği hız ve performans artışının elde edileceği belirtildi. Şu anda piyasada kullanılan modelde 4 adet Cortex-A72 çekirdeği 1.8GHz saat hızında, 4 adet Cortex-A53 çekirdeği de 1.4GHz saat hızında performans sunuyor. Konu ile ilgili yazılan bilgilerdeki yenilenmiş işlemcide Cortex-A72 çekirdekleri 2GHz saat hızında çalışıyor. Bu bakımdan yüzde 10’a varan bir performans artışının sağlandığı görülürken kullanıcılar yeni işlemci ile birlikte çok daha iyi bir cihaza sahip olma imkanı elde edecek.

MSM8976SG model numarası ile çalışmaları sürdürülen yeni işlemcin,n ilk olarak Hindistan'da piyasaya sunulması bekleniyor. Üstelik şu anda Hindistan'a 58 tane devre kartının test edilmeye başlandığı da öğrenilmiş durumda.

Hangi Telefonlarda Kullanılıyor?

 

Snapdragon 652’nin kullanıldığı önemli telefonlar ise şöyle; Samsung Galaxy A9 (2016), Samsung Galaxy A9 Pro (2016), Oppo R9 Plus, Asus ZenFone 3 Ultra, Alcatel Idol 4s, LG G5 SE.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi