"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Snapdragon 653 Orta Segmenti Güçlendirecek

Sedat | 11 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Qualcomm tarafından orta segmente yönelik geliştirilen Snapdragon 653 görüldü.

Qualcomm, mobil işlemci üretimleri ile mobil üreticilerinin arkasındaki en büyük güç olurken, farklı segmentlere yönelik yeni modellerin üretilmesi de sürdürülüyor. Marka tarafından yapılan son açıklamalarda orta segmente yönelik yeni bir modelin daha geliştirildiği belirtilirken, yeni modelin adı Snapdragon 653 oldu.

Snapdragon 653 Özellikleri Neler?

Snapdragon 653 ile ilgili yapılan açıklamalarda yeni işlemcinin özellikleri de paylaşılırken, Snapdragon 652 sonrasında gelen Snapdragon 653 performansı bir çıta daha yükseltmiş olacak. Markaların bundan sonraki üreteceği pek çok orta segment modelde Snapdragon 653 kullanılması beklenirken, yeni donanım için özel bir tanıtım etkinliğinin düzenlenmesi bekleniyor.

Snapdragon 653 Cortex-A73 mimarisi ile üretilirken, bu özellikleri ile birlikte hem performansta artış sağlayacak hem de güç tüketimini azaltacak. 28nm sürecinde üretilecek işlemci bir önceki modele göre çok fazla fark içermiyor. A73’ün yanı sıra Cortex-A53 çekirdeklerinin de yer alacağı açıklanan işlemcide 2.0GHz ve 1.4 GHz gibi değeler yer alıyor.

Grafik Birimi De Güçlü

Snapdragon 653 için aynı zamanda güçlü bir grafik birimi de tercih edilmiş durumda. Elde edilen bilgilere göre 550 MHz saat hızına sahip Adreno 515 grafik birimi de Snapdragon 653 ile birlikte sunulmuş olacak. İşlemcide aynı zamanda LTE Cat 9 modem de mevcut.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi