"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony PlayStation 4 Pro Özellikleri Neler?

Sedat | 8 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony tarafından piyasaya sunulan Sony PlayStation 4 Pro özel bir lansman ile tanıtıldı.

Uzun zamandan beri Slim modeli ile konuşulan Sony, Sony PlayStation 4 Pro ile tanıtıma çıkarak büyük bir ilgi çekti. Yeni tanıtım ile birlikte yeni cihaz ile birlikte yeni ürün hakkında tüm detaylar paylaşılırken,  ürünün çıkış tarihi olarak Kasım 2016 belirtildi.

İşte Sony PlayStation 4 Pro Özellikleri

Sony PlayStation 4 Pro ile birlikte özelikle Gear VR kullanımı konusunda önemli bir avantaj da sağlandı. Daha önceki modellerde de 4K desteği gibi özellikler bulunsa da Sony PlayStation 4 Pro ile birlikte bu konuda sorunsuz bir performans sunulacak. Yapılan açıklamalarda da belirtildiği gibi 4K kalitede oyunlar Sony PlayStation 4 Pro ile çok daha iyi bir şekilde oynanacak.

Tasarımda Sony tarafından yeni bir tasarım tercih edilmezken, Sony’nin önceki konsollarındaki tasarımlarına ufak dokunuşlar ile yeni model üretilmiş durumda. Sony PlayStation 4 Pro ile ilgili ilk incelemelerde cihazın önünde ve arkasında iki adet USB’nin olduğu görülürken, 1 TB’lık bir alan da yaratılmış durumda.  

Sony PlayStation 4 Pro ile birlikte Kasım ayı sonrasında oyun sektöründe yeni bir dönem başlatacak olan Sony, şimdiden bu konuda iddialı.  Cihazın satış fiyatı ise 399 Dolar olacak.

Sony PlayStation 4 Pro Teknik Özellikler

Sony PlayStation 4 Pro için yapılan açıklamalara göre teknik özellikler ise şöyle;

İşlemci: x86-64 AMD “Jaguar”, 8 çekirdek

GPU: 4.20 TFLOPS, AMD Radeon™ tabanlı grafik motoru

RAM: GDDR5 8GB

Depolama alanı:  1TB

Boyutlar: 295×55×327 mm

Ağırlık: 3.3 kg

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi