"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony, PlayStation 5 VR cihazlarıyla heyecan yaratıyor

Sedat|18 Mart 2021 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony'nin PS5 için yeni VR kulaklığını henüz görmedik ve şirket ilk olarak yeni kontrol cihazlarını göstererek heyecan yaratıyor.

Sony, PlayStation 5 için yeni nesil bir VR başlığını tanıttı ve başlığın kendisini hala görmemiş olsak da, şirket onunla birlikte gelecek VR kontrol cihazlarını ortaya çıkardı.

Denetleyiciler, Sony'nin hem küçük hem de büyük elleri olan kişiler için tutmanın doğal ve rahat olduğunu söylediği benzersiz bir "küre" şekline sahip. Teknolojinin çoğu DualSense denetleyiciden ödünç alındı, ancak yeni eklemeler de var.

VR denetleyicileri, her denetleyicinin altındaki bir "izleme halkası" kullanılarak kulaklık tarafından izlenecektir. Ayrıca Sony, dokunsal geri bildirim sistemini bu form faktörü için özel olarak optimize etti. Ayrıca, kontrolörler, baş parmağınızı, işaret parmağınızı ve orta parmaklarınızı yerleştirdiğiniz dokunmaya duyarlı alanlardan parmaklarınızı algılayabilecektir.

Düzenli basmalı düğmeler de olacak her bir VR denetleyicisi, bir DualSense'in yarısı gibidir. Soldaki analog çubuk, üçgen ve kare düğmeler, L1, L2 ve Oluştur düğmesi vardır. 

Sağ denetleyicide diğer analog çubuk, çapraz ve daire düğmeleri, R1, R2 ve Seçenekler düğmesi bulunur. L1 ve R1, oyun içindeki eşyaları almak için kullanılacak "tutuş" düğmeleri olarak etiketlenmiştir.

PS5 VR başlığı en erken 2022'de piyasaya çıkacak, bu nedenle yakın zamanda denemeyi beklemeyin.
 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi