"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony, PS5 çıkmadan güncelleme getirdi!

Sedat | 29 Ekim 2020 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony, PS5 lansmanının hemen öncesinde mobil cihazlar için yeni bir PlayStation Uygulaması yayınladı.

Sony, PS5 çıkmadan önce uygulamaya yeni özellikler geldi. Uygulama PS5 sahiplerinin sohbetlerini kaydetmesine ve diğer oyuncularla sohbet etmesine olanak veriyor. 

Yeni sürümler sesli sohbet, yerel bir mağaza ve PS5'iniz üzerinde uzaktan kontrol sunuyor. Artık Android ve iOS için kullanılabilir.
Belki de istenmeuen özellik, PS4'ün 8.0 güncellemesinin bir parçası olarak geldi. En son 8.0 güncellemesini indiren bazı PlayStation 4 kullanıcıları, bu sabah istenmeyen bir sürprizle karşılaştı: konsolları, Sony'nin denetim amacıyla seslerini kaydetme hakkına sahip olduğunu bildirdi. 8.0 yazılımı ayrıca tarafların ve mesajların çalışma şeklini değiştirir ve yeni avatarlar, ebeveyn iletişim kontrolleri ve iki faktörlü kimlik doğrulama için kimlik doğrulama uygulamaları için destek ekledi. 

Yenilenen PlayStation Uygulaması, oyunları uzaktan başlatma, depolamayı yönetme (sınırlı kapasite göz önüne alındığında yararlıdır) ve sisteminizde oturum açma seçenekleri dahil olmak üzere bir dizi PS5 özelliği ekler. PS4'te olduğu gibi oyunları doğrudan PS5'inize satın alabilir ve indirebilirsiniz.

En büyük özelliği şimdilik iletişim ileilgili. Telefonunuz üzerinden parti grupları oluşturabilir ve diğer 15 kişiyle sesli sohbet edebilirsiniz. Arkadaşlarınızla sohbet etmek için uygulamayı kullanabilirsiniz. PS mesajları PlayStation uygulamasında da yerleşiktir. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi