"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Xperia C4 ve C4 Dual’e Android 6.0 Geldi

Sedat | 17 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony tarafından üretimi yapılan Xperia C4 ve C4 Dual için yeni bir Android güncellemesi yapıldı.

Sony Xperia C4 ve C4 Dual modelleri için güncellemeler sürdürülürken, yeni güncelleme ile birlikte yeni modellere Android Marshmallow güncellemesi sunuldu. Android’in yeni versiyonunda telefonlar çok daha etkin bir hale gelirken, Sony Xperia C4 ve C4 Dual kullanıcılarının yeni güncellemeyi kolay bir şekilde alabileceği açıklandı.

Özellikle son dönemlerde pek çok modeli için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi sunan Sony, Sony Xperia C4 ve C4 Dual modellerini de bu listeye ekledi. Böylece binlerce kullanıcı, Android Lollipop yerine Android 6.0 Marshmallow versiyonunu kullanma imkanı elde etti.

Hala Android 7.0 Nougat Gelmiyor!

Sony Xperia C4 ve C4 Dual için Android 6.0 güncellemesi gelmiş olsa da şu anda 7.0 versiyonu kullanımda olan sistem için ancak Android 6.0 güncellemesi yayınlanmış durumda. Bu bakımdan üreticiler sürekli eleştirilse de Sony başta olmak üzere tüm üreticilerde benzer durumlar yaşanıyor. 2015’in Mayıs ayı itibari ile piyasaya sunulan Sony Xperia C4 ve C4 Dual, kutudan Android 5.0 Lollipop ile çıkmıştı. Bu bakımdan cihazlara 1 yılı aşan süre sonra yeni güncelleme sunuldu.

Güncelleme için kişilerin güncelleme uyarıla dikkat etmesi yeterli. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi