"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Xperia X için Oreo güncellemesi geldi!

Sedat | 27 Kasım 2017 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony geçen sene Şubat ayında Xperia X Performance'ı başlattı. Bu birlikte gelen Android 6.0 kutudan Marshmallow çıkmıştı.

Bu Sony Xperia X Performance için ikinci önemli Android güncelleştirmesidir. Akıllı telefon Android 6.0 Marshmallow ile piyasaya sürüldü ve 2016 yılının sonlarına doğru Android Nuga'ya yükseltildi. Sony neredeyse 2 yaşında bir cihaz olmasına rağmen Sony, yazılım söz konusu olduğunda güncellemeler aygıtlarının önünde kalıyor. 

Güncelleme sunumları aşamalı olarak gerçekleştiği için tüm Sony Xperia X Performans cihazları Android Oreo sürümüne geçmeden önce biraz zaman alabilir. Bu sabırsız türlerden biriyseniz, güncellemeyi manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım güncellemeleri bölümüne gidebilirsiniz.

Büyük bir güncelleme olduğundan, kullanıcıların telefonlarında yeterli alan bulunduğundan emin olmaları önerilir. Dahası, kullanıcılar kurulum işlemini başlatmadan önce cihazlarını şarj etmelidir. Son olarak, veri kaybını önlemek için Xperia X Performance'da saklanan tüm dosyalar ve fotoğraflar bir kişisel bilgisayara veya bir microSD karta yedeklenmelidir.

Güncel Oreo özelliklerinden başka, güncellemenin Xperia XZ ve Xperia XZ'lerde de bulunan Xperia X Performance'a yeni bir özellik getirmesi bekleniyor. Sony'nin patentli özelliği olan Xperia İşlemleri, akıllı telefonun performansını ve pil ömrünü iyileştirmek için en iyi cihaz ayarlarını belirleme olanağına sahiptir.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi