"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Xperia X2 nasıl olacak?

Sedat | 24 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony tarafından üretimi gerçekleştirilen Xperia X2 modeli ile ilgili yeni bilgiler gündeme gelmeye başladı.

Sony kısa süre önce yaptığı açıklama ile Z serisini tamamen sona erdirdiğini belirtirken Z serisinin sona ermesiyle birlikte X serisine ağırlık verileceği belirtilmişti.

X Serisine Yeni Ürün

Yapılan bu açıklamanın ardından üretimlerini daha çok yeni X serine yönelik yapmaya başlayan Sony bu kapsamda Xperia X2 modelini de önümüzdeki günlerde piyasaya sunacak. Konu ile ilgili edilen bilgilerde firmaya en yakın çok önemli kişiler kaynak olarak gösterilirken Xperia X2 modelinin oldukça güçlü bir şekilde piyasaya sunulacağı öne sürüldü.

F833X kod adına sahip olduğu belirtilen telefon modelinde Sony, işlemci olarak Snapdragon 820 tercih ederek performans açısından işini şansa bırakmayacak. Telefonda 3 GB RAM, 21 MP arka kamera ve 12 MP ön kamera gibi özelliklerin olacağı belirtilirken ekran 5.1 inç boyutunda ve Full HD destekli olacak.

Bu özellikler doğrultusunda telefon modelinin oldukça üst segmentteki modeller ile yarışabilecek durumda olduğu görülürken Xperia X2 modeli ile birlikte Sony piyasada daha fazla ilgi görmeye çalışacak. Bugüne kadar telefon sektöründe beklediği çıkışı bir türlü yapamayan ve bu nedenle farklı modeller üzerinde çalışmalarını sürdüren Sony'nin bu konuda bugüne kadar en iddialı modellerinden bir tanesi Xperia X2 olacak.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi