"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Xperia XA Ultra Sizi Bekliyor!

Sedat | 9 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony Xperia XA modeli artık resmen satış mağazalarında.

Sony tarafından üretimi gerçekleştirilen ve ardından özel bir tanıtım ile duyurusu yapılan Sony Xperia XA modeli, raflardaki yerini aldı. Sony’nin mobil sektördeki yeni kozlarından birisi olarak görülen ve yüksek özellikleri ile tüm dikkatleri üzerine çeken Sony Xperia XA, yapılan özel tanıtım ile birlikte kullanıcılara sunulmuştu. Tanıtım sonrasında cihazın ne zaman piyasaya çıkacağı merak edilirken, yapılan yeni açıklama ile birlikte beklenen duyuru da geldi.

Sony Xperia XA Mağazalarda!

Sony Xperia XA için yapılan açıklamalarda cihazın tüm ortak satış noktalarında satışa çıktığı belirtilirken, C serisinin devamı olarak görülen yeni model, pek çok kullanıcı için önemli özellikleri barındırıyor. Cihaz ile ilgili yapılan tanıtımlarda da pek çok özellik ön plana çıkartılırken, cihazda en çok dikkat çeken nokta kamera olmuştu. 16 MP arka kamerası, OIS desteği gibi özellikleri bulunan cihaz, fotoğraf çekimlerinde üstün bir performans sergiliyor.

Sony Xperia XA Özellikleri Neler?

Telefonda özel kavisli bir tasarım tercih edilirken, köşeli tasarımdan oldukça uzak durulmuş. Cihaz için yapılan tanıtımlarda cihazın Helio P10 işlemci seti ile performans sunduğu ve 3 GB RAM ve 16 GB gibi depolama alanına sahip olduğu ifade edildi. Aynı zamanda hızlı şarj özelliği ile telefonun 30 dakika içerisinde yüzde 70 gibi yüksek bir şarj oranına ulaşması da mümkün. Cihazın Türkiye’deki etiket fiyatı ise 1450 TL ile 1600 TL arasında değişiyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi