"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Xperia XR Geliyor

Sedat | 8 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony tarafından yapılan son açıklamalar ile birlikte X ailesine ağırlık verileceği ve Z serisinin devam ettirilmeyeceği belirtilirken, yeni bir modelin daha piyasaya sunu

Mobil alanda çok fazla ilgiyi göremeyen ve bu nedenle yeni hamleler ile daha fazla piyasadan pay almaya çalışan Sony, üst segmentte yeni bir modeli daha piyasaya sunacağı öğrenildi. Yeni modelin adı Sony Xperia XR olurken bu konuda görüntüler de paylaşılmış durumda.

Japon teknoloji devi son yaptığı üretimlerle yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başarsa da özellikle mobil sektörde hala istenilen düzeyde değil. Bu nedenle marka tarafından çok farklı stratejiler yürütülerek yeni modeller piyasaya sunulurken özellikle geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile birlikte markanın Z serisini bırakacağı ve artık sadece X serisi üzerine yoğunlaşacağı belirtilmişti. Marka tarafından yapılan bu açıklama ciddi bir dönüm noktası olarak da görülürken önümüzdeki günlerde Sony Xperia ile Sony, mobil sektördeki yerini pekiştirmeye çalışacak. Sony, yaptığı son açıklama sonrasında hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürürken, Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtılan Xperia X, Xperia XA, Xperia XA Ultra ve Xperia X Performance piyasaya sunuldu. Bu konuda yeni model ise Sony Xperia XR olacak.

Yeni telefonun daha kalın ve farklı bir tasarıma sahip olduğu görülürken, Sony tarafından onaylanmayan bu görüntüler için önümüzdeki günlerde açıklama yapılabilmesi mümkün.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi