"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Xperia XZ Hangi Özelliklerle Geliyor?

Sedat | 5 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Sony tarafından piyasaya sunulan ve büyük ilgi çeken Sony Xperia XZ, özellikleri ile birlikte büyülüyor.

Sony tarafından Xperia X serisini güçlendirecek iki farklı model geliştirilirken, geçtiğimiz günlerde iki model de görücüye çıkarıldı. IFA 2016 kapsamında hem Sony Xperia XZ hem de Sony X Compact modellerini tanıtan Sony, bu iki model ile birlikte adeta gövde gösterisi yaptı. İki cihaz da üst segmente yönelik geliştirilirken, Sony Xperia XZ en dikkat çeken modellerden birisi oldu.

Sony Xperia XZ için yapılan tanıtımlarda telefonun 5.2 inç ekranda kullanım sağlayacağı belirtilirken, aynı zamanda telefon Gorilla Glass 4 ile korunaklı hale getirildi. Özel bir ekran teknolojinin yer aldığı telefonda aynı zamanda diğer donanımlar da oldukça üst seviyelerde. Buna göre Snapdragon 820 işlemci ve 32 GB’lık depolama alanı ile kişiler yüksek performans elde edebilecek. Üstelik tüm bu özellikler 3 GB RAM ile desteklenecek.

Pil konusunda düşük bir tercih yapılmış olsa da 2900mAh değerindeki batarya yine uzun süreli kullanım konusunda avantajlı.

Kamerada Sony Kalitesi

Sony Xperia XZ  ile birlikte 23 MP çözünürlüğe sahip kamera gelirken, kamerada farklı özellikler kullanılmış durumda. Açıklamalara göre kamerada Exmor RS görüntüsü sensörü bulunuyor. Bu özellik ise üçlü görüntü hissetme anlamında kullanılıyor. Ön bölümde ise 13 MP’lik bir kamera mevcut. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi