"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony Yeniden Piyasaya Giriyor

Sedat | 29 Temmuz 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Bu sektörde istediği sonuçları hala alamayan Sony bu konuda oldukça iddialı ve vazgeçmiş değil.

Mobil sektörde farklı cihazları ile piyasaya giriş yapan Sony, eski modellerden yüksek satış oranları ve gelir elde edemese de bu konuda umudunu kaybetmedi. Firma tarafından yapılan açıklamalarda sektördeki durumun farkında olunduğu ve bu yönde çalışmalar yapılacağı belirtilirken mobilde yeniden bir yapılandırma ile birlikte yeni telefon modelleri ile Sony'nin yeniden pazara giriş yapmaya hazırlandığı öğrenildi.

Sony tarafından paylaşılan son raporlarda mobil olarak markanın çok iyi durumda olmadığı görülürken sıkıntılı günlerden geçen Sony, bu bakımdan yeni çıkış yolları arıyor. Konuyla ilgili yapılan değerlendirmelerde özellikle markanın en önemli cihazlarından birisi Xperia için satışların önümüzdeki dönemlerde düşeceği belirtilirken bu düşüş kuşkusuz Sony'nin sektördeki gücünü de hafifletecek.

Marka tarafından yapılacak yeni yapılandırmalar ile birlikte sektörde yeniden iddialı bir şekilde giriş yapması beklenirken yapılacak üretimlerin ve piyasaya sunulacak modellerin piyasada yakalayacağı başarı markanın mobil sektördeki geleceğini de büyük oranda belirleyecek. Bu açıdan yüksek satış rakamlarına ulaşılması markanın sektörde geleceğe daha iyi ve umutla bakmasını sağlayacak. Fakat şu an için Sony’nin mobil sektördeki durumu oldukça toz pembe.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi