"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sony’nin Yeni Amiral Gemisi Xperia XR Olabilir

Sedat | 1 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Önümüzdeki dönemlerde yeni amiral gemisini sunmaya hazırlanan Sony’nin yeni amiral gemisinin Xperia XR olabileceği belirtildi.

Xperia XR adı ile yeni amiral gemisi hazırlığında olduğu iddia edilen Sony, bu iddialar ile gündeme geldi. Son modellerinde yüksek özelliklere sahip cihazları piyasaya sunmuş olsa da bu konuda başarıya ulaşamayan Sony, bu nedenle yeniden iddialı ve farklı bir cihaz ile piyasaya giriş yapacak. Bu doğrultuda oluşturulan yeni model Xperia XR olurken, yeni model ile birlikte Sony de mobil pazardaki şansını tekrar deneyecek.

2016 yılına Xperia X serisi ile giriş yapan ve ardından yaptığı diğer bir açıklama ile Z serisinin sona erdiğini belirten Sony, 2016 yılında oldukça hareketli bir zaman geçirdi. Firma arka arkaya yeni kararlar alırken, alınan kararlar sonrasında başarı umulsa da beklenen olmadı ve Xperia XR firmanın son umudu olarak piyasaya sunulması yönünde ortaya çıktı.

Xperia XR ile ilgili gündeme gelen haberlerde cihazın özellikleri ile ilgili detaylar paylaşılmazken, yüksek özelliklerin yer alması bekleniyor. Bu konuda tahminler ise Snapdragon 820 veya daha hızlı 821 yonga seti, 4GB veya 6GB LPDDR4 RAM, UFS 2.0 hızlı depolama gibi özelliklerin bulunduğu bir model.

 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi