"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sosyal Medya Efsanesi Twitter'da Neler Oluyor?

Sedat | 26 Ekim 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Tüm Dünya genelinde oldukça ilgi duyan popüler sosyal ağ platformu Twitter'ın 300 kişiyi işten çıkaracağı öğrenildi.

Bildiğiniz üzere çok eski bir sosyal ağ platformu olan Twitter, uzun vadeli kullanıma sahipti. Ancak son zamanlarda gelişen uygulamaların sonrasında yeni nesil alışkanlıklarını değiştirerek Twitter'dan uzaklaşmışlardı. Böylelikle eski popülerliği de ortadan kalmış oldu. 

Önceki günlede Twitter'ın satılması ile ilgili haberimizi sizlerle paylaşmıştık. Satın almak isteyen devlerin arasında Microsoft, Disney ve Salesforce vardı. Fakat şirket satma girişimlerinden vazgeçtiklerini ifade etmişti. Bununla beraber Çin'in çakma Twitter'ı olarak bilinen Weibo'nun hisse değerleri Twitter'ı geride bırakmıştı.

Bu oluşumların üzerinde etki yarattığı Twitter, küçülmeye gidiyor. Blomberg tarafından gelen rapora göre Twitter bu hafta yaklaşık olarak 300 emektarının daha işine son verecek. Böylelikle \%8 oranında küçülmeye gitmiş olacak. 

Peki Twitter İçin Son Demler Mi?

Geçmişe oranla pek ismini zirvede duyamasak da kullanıcıların fikirlerini beyan ettikleri harika bir sosyal ağ platformu idi. İnsanlar her ne kadar Twitter'ı tercih etseler de eğlence içeriklerini Snapchat ve Instagram gibi ağlar üzerinden gerçekleştiriyor. Bu konuyu düşünürsek eğer CEO Jack Dorsey'nin Twitter'ın bir haber platformu haline geldiğini belirten açıklamasıyla Twitter'ın kimlik değiştirerek yenilenmesi bekleniyor. 

Twitter'ın ne şekilde seyir alacağını hep birlikte zamanla göreceğiz...

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi