"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Sosyal Robot Mykie Tanıtıldı

Sedat | 4 Eylül 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

BSH tarafından yapılan tanıtımlarda ev işlerinde yardımcı olacak Mykie adlı robot görücüye çıkarıldı.

IFA 2016 sadece cep telefonları için değil, teknolojik pek çok cihaza da ev sahipliği yapıyor. Fuarda tanıtımı yapan markalardan birisi de BSH olurken, marka tarafından yapılan tanıtımlar ile birlikte Mykie robot da görücüye çıktı. Ev işlerinde yardımcı olacak şekilde hazırlanan robot, akıllı evlerin vazgeçilmezi olarak değerlendirildi.

Akıllı Evler, Akıllı Cihazlar

Gelecekte evlerin akıllı nesneler ile donatılacağı ön görülürken, küçük robotlar da akıllı evlerin olmazsa olmazları arasında yer alacak. Bu kapsamda ise Mykie gibi robotlar ön plana çıkıyor. Marka tarafından tanımı yapılan tanıtımlarda Mykie robotun farklı bir yapay zekaya sahip olduğu ve ev içerisindeki diğer akıllı nesnelerle de iletişime geçebileceği belirtildi. Bu bakımdan robotun diğer cihazlarla da uyumlu bir şekilde çalışabilmesi mümkün.

İstediğiniz Bilgiler Mykie’de!

Kişilerin ihtiyaç duyduğu bilgileri de kolay bir şekilde sağlayabilen Mykie, hava durumundan borsa bilgilerine kadar pek çok detaylı bilgiyi aktarabilecek yetenekte. Üstelik robotta duygu durumları da yansıtılıyor. Bu bakımdan robot sevmediği, hüzünlü bir durumda bunu yüz ifadesiyle de yansıtılabiliyor. Üstelik farklı baş hareketleri de robota eklenmiş durumda. Robotun gelecek versiyonlarının çok daha geliştirilecek olması bu konuda gelecekte işlerin daha kolay olacağını da gösteriyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi