"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Spotify ile Yeni Müzikler Keşfedilecek

Sedat | 5 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Müzik alanında en başarılı uygulamalardan biri olan Spotify yeni güncellemeleri ile birlikte kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunuyor. Yeni özellik ise müzik listeleri

Spotify sektörde yaşanan rekabetten çok fazla etkilenmezken bunu en çok yaptığı güncellemelere borçlu.  Yeni özellikleriyle sürekli sistemini güncel tutmayı başaran Spotify yönetimi son olarak yeni çıkacak müziklere yönelik özel bir özelliği kullanıma sunacak.

Kişiselleştirilmiş çalma listelerinin kullanıcılar ile buluşturacağı belirtilirken özellikle yeni çıkan şarkılar böylece kolay bir şekilde bulunabilecek. Kullanıcıların yeni çıkan ve popüler olan şarkıları tanıyabileceği bu özellik sayesinde artık listelerin daha da zenginleştirilmesi mümkün.

30 milyon ücretli abonesi ile oldukça yüksek bir gelire sahip olan Spotify, sunduğu bu özellikleriyle birlikte kullanıcıların uygulamaya daha da bağlı olmasını sağlıyor. Sürekli aynı müzikleri dinlemek istemeyen ve  yeni müzikler keşfetmek isteyen kişiler Spotify üzerinden Release Radar özelliği ile artık çok daha fazla müziği erişim sağlayabilecek.

Release Radar Ne?

Her cuma akşamı bu listenin güncelleneceği belirtilirken kullanıcıların dinlediği müziklere göre özel bir çalma listesi oluşturulacak. Bu çalma listesinde dinlenmemiş müzikler yer alacak. Bu bakımdan kişiler bu bölüm üzerinden yeni müzik dinlemek istediği zamanlarda pek çok farklı şarkıyı tanıma imkanı elde edecek.

Önümüzdeki günlerde yapılacak yeni güncellemeyle birlikte tüm kullanıcıların bu özelliğe kavuşması bekleniyor. 

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi