"Teknoport" en iyi teknoloji portalı…

Spotify Sanatçıları Cezalandırıyor

Sedat | 27 Ağustos 2016 0 yorum Süre: 2 dakika

Spotify tarafından yapılan açıklamalarda Spotify’nin bazı sanatçılara ağır cezalar vermeye başladığı öğrenildi.

Müzik dinleme servislerinde son dönemlerde hareketli günler yaşanırken, Spotify tarafından bazı sanatçıların hedef alındığı ve çeşitli yaptırımların uygulanmaya çalışıldığı öğrenildi. Özellikle Spotify dışında diğer müzik servisleri ile anlaşma sağlayan sanatçılara yönelik agresif bir tutum benimseyen Spotify, bu yöndeki kararları ile tepki toplamaya başladı.

Apple Music ve Tidal gibi müzik dinleme platformları ile sektörde rekabet içerisinde olan Spotify, bu konuda zirvede olmasına karşın ciddi bir şekilde rekabet içerisinde bulunuyor. Son dönemlerde gündeme gelen bilgilerde ise Spotify arama sonuçlarında çeşitli manipülasyonların yapılmaya başlandığı ifade edildi.

Arama Sonuçlarında Bazı Şarkıcılar Yok!

Spotify üzerinden arama yapan kişilerin bazı sanatçılara erişim sağlayamadığı görülürken, bu durumun Spotify tarafından kasıtlı bir şekilde yapıldığı ve diğer servisler ile özel anlaşmalar imzalayan sanatçıların bu şekilde cezalandırıldığı belirtildi.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadığından dolayı detaylara ulaşmak mümkün olmazken, servisler arasında ciddi bir rekabetin yaşandığı ve durumun giderek daha da kızıştığı görülebiliyor.

Rekabetin artması sanatçılar için daha cazip tekliflerin de gelmesini sağlarken, bu durum arka planda ciddi tartışmaların da yaşanmasına yol açıyor.

Kullanıcı yorumları

Cevap yaz

Üye profil resmi